27 28 29 30 31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > McDonald´s Cup

McDonald´s Cup

Dne 4. dubna 2024 se uskutečnilo okresní kolo 25. ročníku fotbalového turnaje McDonald´s Cup -  kategorie A (1. - 3. třídy) na hřišti ZŠ Kuřim, Jungmannova. Turnaje se zúčastnily 4 týmy: ZŠ Kuřim, Jungmannova, ZŠ Lomnice u Tišnova, ZŠ Dolní Loučky a poprvé v této kategorii i  ZŠ Tišnov, Smíškova. Hrálo se systémem každý s každým  2 x 10 minut. Naši školu reprezentovali tito žáci: Adam Vojta, Šimon Novotný, Dominik Zdražil, Marie Zavadilová, Matěj Zavadil, Vojtěch Jeřábek, Matěj Máca, Daniel Švarc, Ondřej Sláma a Adam Kovařík.

Když jsme ráno vystoupili z vlaku, vypadalo to, že bude celý den pršet. Naštěstí se během hodiny mraky rozptýlily a bylo příjemné počasí na venkovní fotbálek.

První utkání odehráli naši žáci proti týmu ZŠ Kuřim, Jungmannova. Tento tým vypadal jako velice silný soupeř, před námi porazil 9:0 Dolní Loučky.  My jsme se však nezalekli a první polovinu zápasu jsme hráli s tímto soupeřem 0:0. Výborně jsme bránili i hráli dopředu. V druhé polovině jsme se nebojácně vrhli do dalších soubojů, ale soupeř byl více sehraný a dal nám po dvou minutách za sebou 5 gólů. Už se nám nepodařilo snížit tento nepříznivý stav.

Druhé utkání sehráli naši žáci proti týmu ZŠ Lomnice u Tišnova. V 5. minutě jsme dostali první gól, ale už v 8. minutě se nám podařilo vyrovnat na 1:1. V druhém poločasu jsme nebyli plně soustředění na hru a během prvních 5 minut jsme dostali dva rychlé góly. Potom snížil Šimon Novotný na 2:3, ale těsně před koncem jsme dostali čtvrtý gól.

Třetí utkání jsme odehráli proti týmu ZŠ Dolní Loučky. Na začátku se nám podařilo dát úvodní gól, ale o vedení jsme rychle přišli nepřesností v přihrávkách. Bylo vyrovnáno na 1:1 a na poločas odcházeli naši žáci za stavu 2:2. V druhé polovině jsme ještě jednou inkasovali a už se nám nepodařilo vyrovnat stav zápasu. V tomto utkání bylo vidět krásné náběhy některých našich žáků do volného prostoru, nádherné přihrávky od brankaře do útoku. V brance se nám během celého turnaje střídali dva brankáři.

Celkově jsme odehráli velmi pěkné zápasy a chyběl mnohokrát jen malý kousek od vstřelené branky. Ve fotbale jde hlavně o radost ze hry a zapojení co největšího počtu dětí. Věřím, že si všichni žáci pěkně zahráli, získali spoustu zkušeností a příští rok dosáhnout ještě lepšího výsledku. Většina našich žáků byla ze druhých tříd.

Na závěr bych chtěla poděkovat všem dětem za skvělou reprezentaci, rodičům za přípravu dětí na turnaj a vedení školy za to, že jsme se mohli poprvé zúčastnit tohoto turnaje v kategorii A.