Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9
Jarmark
10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
15. ročník Memoriálu Ivo Medka
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Večerní divadelní představení

Večerní divadelní představeníVe středu 27.3. vyrazili zájemci z osmých a devátých ročníků do brněnského divadla Reduta na večerní představení Mirandolína. Tentokrát jsme chvíli po šesté hodině vyjeli autobusem z Tišnova. Po příchodu do Reduty jsme měli pár minut, abychom se vyfotili a trochu si prohlédli divadlo. Pak už jsme se přesunuli do divadelního sálu a představení začalo. 

Autorem hry Mirandolína je významný italský dramatik Carlo Goldoni, do češtiny ji přeložila Tereza Groszmannová, která si zároveň zahrála hlavní roli. Premiéra se odehrála 4. října 2019 v divadle Reduta.

Příběh vypráví o Mirandolíně, majitelce hostince ve Florencii, svérázné, mladé a krásné ženě, která je zvyklá na pozornost od všech návštěvníků. Neustálá náklonnost všech nápadníků se jí ovšem zdá úmorná, a tak zbystří, když do jejího podniku zavítá baron di Ripafratta, známý odpůrce žen. Mirandolína se ho okamžitě snaží okouzlit svou krásou a baron nakonec proti své vůli podlehne.

Celkově bylo představení podané opravdu vtipně. Vyjadřování herců, občasné monology a nemálo dvojsmyslů udělalo vystoupení zajímavější, ale také hudba, světla a opona přidaly hře její kouzlo. Příběh se dal i přes občasný rychlý spád situací a následující zmatek na jevišti celkem snadno pochopit, a tak se nám představení velmi líbilo.

                                                                                  Lucie Hlavičková 8.A