Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Naléhavé - informace o změně dopravní situace

Naléhavé - informace o změně dopravní situaceVážení rodiče, milí žáci, kolegyně a kolegové,

zítra, v pondělí 20. 3. 2023, bude zahájena rozsáhlá rekonstrukce ulice Husova. Z tohoto důvodu bude ulice Husova uzavřena. Uzavřena bude i pro pěší. Vstup pro pěší do budovy školy (hlavní vchod) bude možný pouze po chodníku z ulice Na Rybníčku a dále ulicí Kvapilova z ulice Dvořákova. Nově bude možné vcházet do budovy školy z ulice Smetanova pravým vchodem v atriu školy. 

 

Po dobu trvání stavebních prací, které by měly být dokončeny ještě v letošním roce, bude průjezd ulicí Kvapilova/Smíškova umožněn obousměrně a vjezd bude možný pouze na povolení MěÚ Tišnov. Ulice Kvapilova/Smíškova bude slepá. Nebude tedy možné přivézt děti ke škole na ulici Kvapilova/Smíškova. Toto umožní změny v ulici Smetanova. Průjezd ulicí Smetanova bude možný pouze jednosměrně a to ve směru od ulice Dvořákova na ulici Na Rybníčku. Po dobu rekonstrukce zde bude možné k parkování využít parkovací zálivy po pravé a levé straně vozovky a dále vzniknou nově povolená parkovací místa na pravé straně vozovky. Tato dopravní úprava umožní dětem bezpečný pěší přístup do ZŠ Smíškova i z ulice Smetanova a to zadním pravým vchodem v atriu školy.

 

Doporučení:

  • Při dopravě dětí do školy automobilem využijte k vysazení dětí ulici Smetanova nebo Na Rybníčku.
  • Při dopravě dětí do/z školní družiny využijte ulici Smetanova a vchod malou brankou do parčíku u družiny. Pro pěší z ulice Kvapilova se nic nemění.
  • V parčíku u školní družiny je vystavěný přístřešek na kola a koloběžky. Zde mohou děti, které zvolí pro dopravu do školy tento způsob, bezpečně své dopravní prostředky odložit. Doporučujeme kola a koloběžky ještě raději zabezpečit zámkem na kola. 

Přestože výše zmíněná opatření znamenají určitý diskomfort a omezení v dopravě dětí do školy, jsem si jist, že je společně zvládneme. Ostatně jako již několikrát v minulosti.

 

Děkuji vám všem za trpělivost a spolupráci.

Přeji krásné jarní dny.

 

S pozdravem

Michal Komprs