Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9
Jarmark
10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
15. ročník Memoriálu Ivo Medka
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Projekt Udržitelné profese (Podnikavé dny)

Projekt Udržitelné profese (Podnikavé dny)Náš letošní projet ve volbě povolání v 8.A se týká udržitelných firem, někdy se jim také říká zelené. Cílem projektu (Podnikavé dny) je zmapovat tyto firmy v našem okolí a zjistit informace o profesích v nich. 

Udržitelné firmy jsou takové, které: 

  • se zabývají ochranou životního prostředí

  • využívají šetrné postupy a technologie

  • chrání přírodu, obnovitelné zdroje energie, snižují emise

  • spolupracují s místními komunitami a případně i mezinárodními partnery

  • jejich zaměstnanci pracují pro udržitelný rozvoj

 

Abychom si tohle ověřili, vydali jsme se ve středu 22. 2. na exkurzi do firmy PSI Drásov. A jak to proběhlo? 

(Exkurze ve firmě PSI Drásov)

Bylo krásné počasí a my se na cestu vydali pěšky, protože máme rádi pohyb a protože se náš projekt věnuje udržitelnosti, konkrétně udržitelnosti profesí. Naše kroky nás dovedly do firmy PSI Drásov. PSI v názvu je zkratkou pro Photon Systems Instruments a zabývá se výrobou a testováním měřící a regulační techniky pro biologii. Během exkurze jsme se zde seznámili  spoustou zajímavých lidí a jejich různými profesemi. Zjistili jsme například, jak funguje vodní paprsek, čím se zabývá obráběč či vedoucí oddílu. Také jsme se dozvěděli, že výrobky z této firmy slouží ke zkoumání květin a vyváží se do celého světa, dokonce i do vesmíru (spolupráce s NASA). Při exkurzi ve firmě jsme se setkali se studentem, který studuje řasy pomocí speciálních přístrojů, které se tu přímo vyrábí. S ním spolupracuje i vědkyně, která zase zkoumá pocity květin. Tito zaměstnanci nám ochotně popovídali o své práci a my se poté vydali zpět do školy. Ve firmě jsme se dozvěděli spoustu skvělých a zajímavých informací o květinách, technice a vědě.

 

Mgr. Petra Šnepfenbergová, Mgr. Veronika Taušová