Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Vítej jaro k nám

Vítej jaro k námTaké my, žáci 1. B  a 4. C, jsme se pěkně rozloučili s letošní mírnou zimou. 

21.3. jsme si ve škole vyslechli katechetky pí Šmardovou a pí Halouzkovou, které měly připravené  zajímavosti o Velikonocích jako největším křesťanském svátku. Paní učitelka nám připravila z tohoto povídání otázky na středu 26.3., kdy jsme plánovali zavírání zimy.

To jsme si užili, jak se patří. 

Nejdříve se ve škole zopakovali velikonoční zvyky, spolu s prvňáčky jsme v různorodých skupinách vypracovali tři testíky, a to z přírodovědy a právě probíhajícího předvelikonočního období. 

Vybraná skupina s asistentkami Válkovou a Harisovou se odebrala vytvořit Morenu ze slámy a krepového papíru. Ta se jim moc povedla. 

Po práci následovala dobrá svačinka a šup do šaten a ven ze školy. V nesení Smrtky (ztělesňující paní ZIMU) jsme se poctivě střídali i s těmi nejmenšími. Matěj se dokonce pochlubil i tatínkovi (panu starostovi Jiřímu Dospíšilovi), který si našel chvilku, aby nás pochválil nejen za pěknou Smrtku, ale i za to, že kousek Tišnova vyčistíme od odpadků. Po cestě městem se s námi bavili a fotili i cizí kolemjdoucí lidé. 

Na levém břehu řeky Svratky jsme Smrtku zapálili a pustili po vodě. Při tom jsme si zopakovali ve třídě naučenou básničku: Smrt jede ze vsi, léto jde do vsi.

      Smrt plave po vodě, nové léto k nám jede. 

Všichni jsme s nadšením sledovali odplouvající plápolající slámu na vodě.  Létéčko, rozkvetlou větvičku jsme nazdobili a odnesli si do třídy. 

S dobrým pocitem, sluníčkem v zádech a skvělou náladou jsme se vrátili do školy,

 

                                                                                                               žáci 1.B a 4.C