Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Povoláním z minulosti do budoucnosti

Povoláním z minulosti do budoucnostiVe 4.A se cestovalo časem pod vedením paní učitelky Šnepfenbergové. Děti se napřed seznamovaly s povoláními, kterými se živili lidé v minulosti. Hledaly souvislosti s povoláními v současnosti. Nakonec plánovaly, jak budou vypadat profese v daleké budoucnosti. 

Jejich postřehy si můžete přečíst…

 

Kája: Super, super, super. Jedna z nejlepších hodin. Mě to moc bavilo. Myslím, že i ostatní! Uvítala bych i další hodiny. Zkoumali jsme spoustu povolání. Z minulosti jsme převáděli práce do současnosti. A nakonec jsme v týmech povolání ze současnosti vymýšleli v budoucnosti. Také jsme povídali o povoláních, které bychom chtěli dělat. Zjistila jsem, že brigádu v Kauflandu, kdy si za jednu hodinu vydělám 250,-Kč, už mám vybranou.

Kristýna: Hodina s paní učitelkou Šnepfenbergovou byla zajímavá a docela mě bavila. Já jsme s kamarádkami měla policajtku v roce 2050. Byly to vlastně 3 hodiny o budoucnosti. Nakonec jsme si říkali, čím budeme. Já jsem chtěla být cestovatelka, fotografka, cukrářka a spisovatelka. Ostatní měli různá zajímavá povolání, o kterých nevím, že existují. Takhle jsem zjistila, jaký kdo je. Paní učitelka byla hodná.

Zuzka: První den se nám paní učitelka Šnepfenbergová představila. Udělala zasedací pořádek, ukazovala nám obrázky s povoláními a my jsme hádali, o jaké názvy se jedná. Druhou hodinu nás rozdělila do týmů. Kreslili jsme povolání v budoucnosti. My jsme měli soudce. Prvně jsme nevěděli, co napsat, ale pak nás napadlo, že v kanceláři bude mít rybku. Měl také hromadu počítačů, na kterých soudil lidi. Bylo to super. Třetí hodinu jsme dokončovali obrázky a pak říkali, co budeme dělat. Po prezentacích jsme šli do kroužku a povídali si. Byly to super dny.

 

                                                                                                                                 Děti ze 4.A