Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9
Jarmark
10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
15. ročník Memoriálu Ivo Medka
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Přijímačky nanečisto

Přijímačky nanečistoDevítka - první velký životní zlom. Čas, kdy se musíš sám za sebe rozhodnout kam dál. A když už máš jistý směr, čekají tě…PŘIJÍMAČKY! 

Tohle a mnoho dalších úvah i obav běží hlavou většině deváťáků. Aby získali větší jistotu, naučili se pracovat s typickými cermatovskými úkoly a uměli si efektivně rozvrhnout čas na vypracování testu, pořádá naše škola již třetím rokem tzv. přijímačky nanečisto. 

Žáci byli předem rozděleni do 4 tříd, přičemž v jedné z nich se soustředili ti s navýšenou časovou dotací. Ve středu 14. 2. s úderem osmé hodiny ranní pak všichni zasedli do lavic a po krátké instruktáži týkající se organizačních záležitostí a správného vyplnění odpovědních archů, se mohli pustit do první části simulované přijímací zkoušky, kterou byla matematika. Po uplynutí časového limitu následovala delší přestávka, kterou žáci využili nejen k občerstvení, provětrání a nabrání sil do druhé etapy, ale především ke sdílení dojmů, hledání správných řešení, někteří dokonce s přesností určili i svoje bodové skóre.  Zadávání testu z českého jazyka proběhlo taktéž zopakováním důležitých pokynů na začátku a poté bylo už vše v rukou samotných studentů. Není divu, že po skončení takto náročného dopoledne byli všichni vyčerpaní a s povděkem kvitovali zkrácení jindy dlouhé středy. 

Do týdne pak byly anonymně zveřejněny výsledky, a ať už byli účastníci se svým výkonem spokojeni, či ne, pro všechny to nepochybně byla cenná zkušenost. Někteří se možná pouze utvrdili v tom, že jdou správnou cestou, druzí zjistili, v čem jsou jejich rezervy a na čem je ještě třeba zapracovat, další se potýkali s časem a jiní jen s jistým typem zadání. Pro každého však tato, na základních školách ojedinělá, akce znamenala významný přínos už jen svojí zcela věrnou organizační podobou.

Ve stejném duchu se pak nesly i přijímačky nanečisto pro 5. ročníky.

Všem, kteří budou v půlce dubna přijímací zkoušku skládat, přejeme klidnou mysl, hodně sil, ale i kapku štěstí.

Mgr. Veronika Taušová, Mgr. Lenka Křipská