Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Dolní Morava 2024

Dolní Morava 2024Dolní Morava se opět stala útočištěm lyžařského výcvikového kurzu 7. ročníku, který se konal v termínu od 10. 3. do 15. 3. 2024. Po roce jsme našli zázemí v penzionu Terezka, který stojí asi 100 m od sjezdovek. Bohužel nám tato jeho skvělá geografická poloha k blízkému přechodu ke sjezdovkám nepomohla, jelikož si s námi pohrála letošní zima, kdy již od února zpívající ptáčci dávali jasně najevo, že sněhu a mrazu už letos bude jako šafránu. 

S blížícím se datem odjezdu postupně mizel ze sjezdovek na Dolní Moravě veškerý sníh, a tak začínalo být jasné, že pokud budeme chtít děti učit lyžovat, tak určitě ne na Dolní Moravě. Před námi byla tedy velká výzva najít středisko, kde ještě bude stále sníh, a zajistit veškeré dojezdové možnosti. Vytrhnout trn z paty nám pomohl „moravský ledovec“, který nese název Praděd. Místní sjezdovky i v takto kritické době zdobil ještě metr přírodního sněhu, a když jsme v součinnosti s tišnovským dopravcem doladili i logistiku celé akce, tak jsme se mohli těšit z faktu, že i tentokrát půjde o lyžařský kurz na sněhu a ne v pohorkách na zelených stráních. Program kurzu byl určen ke třem návštěvám lyžařského areálu na Pradědu a to konktrétně v pondělí, ve středu a ve čtvrtek. Úterní den pak patřil v dopolední části turistice po krásách Dolní Moravy, v odpolední části si děti vyzkoušely velkou bobovou dráhu, která se tyčí nad lyžařským areálem na Dolní Moravě. Lyžařské dny pro nás byly velice náročné, protože mezi naším ubytováním a Pradědem stála překážka skoro dvouhodinové cesty. Tento fakt ale vyvážil zážitek dětí z hor a vděčnosti z toho, že vůbec jako jedna z mála škol lyžujeme. Dopolední a odpolední část výcviku pak spojoval oběd, který jsme měli s sebou v balíčku připravený z našeho ubytovacího zařízení.

V pátek nás pak čekala ještě krátká procházka a po obědě návrat zpět do Tišnova, kde nás přivítalo jaro v plném proudu a ani se nechtělo věřit, že jsme opravdu dovezli lyže, které ještě ochutnaly sníh.

                 

Mgr. Filip Halva