Úvod > O škole > Aktuality > Piancavallo 2024

Piancavallo 2024

Lyžařské kurzy se již tradičně na naší škole konaly na Dolní Moravě v hotelu Sněžník, kde jsme měli útočiště až do minulého roku, kdy developerské projekty rozhodly o konci tohoto ubytovacího zařízení. A tak v létě po Sněžníku nezbyla u řeky Moravy ani cihla. Nastala tedy doba nová, která s sebou přinesla otázku: „Kam letos pojedeme na lyžařské kurzy?“

Jelikož se lyžařské kurzy domlouvají na několik let dopředu, nebylo v našich silách takhle rychle sehnat ubytování v České republice pro dva chystané kurzy. A tak jsme začali pokukovat po zahraničních možnostech. Nakonec jsme ve spolupráci s cestovní agenturou vybrali italské středisko Piancavallo a naše škola se mohla začít pomalu chystat na první zahraniční hory ve své historii. Zájem o kurz byl od začátku enormní a to potvrzuje i fakt, že jsme nakonec vyrazili na hory v počtu 70 dětí 8. a 9. ročníku. Takto vysoký počet zájemců měl za následek rozdělení do dvou menších kurzů, tedy přesněji řečeno do dvou autobusů.

Jedna skupina vyrazila v termínu 7. 1. - 12. 1. 2024 a ta druhá od 9. 1. – 14. 1.2024. První skupinka dětí byla mixem milovníků lyží a snowboardu, druhá pak čistě lyžařská parta. První den jsme strávili vždy na cestě, která trvala přibližně 9-10 hodin. Po příjezdu do střediska nás čekal krásný výhled na skalnaté vrcholky a čerstvě napadených 40 centimetrů prachového sněhu. Po rychlém ubytování jsme ihned vyrazili na nedaleké sjezdovky, které se klikatily přímo naproti našeho hotelu. Po celou dobu lyžařského kurzu nás provázelo nádherné počasí, kdy se k tradiční italské vymetené a prosluněné obloze přidal ještě lehký mráz, a tak jsme si nemohli vymodlit lepší lyžařské podmínky než ty, které jsme právě dostali. Celý týden jsme si tedy užívali perfektní lyžovačky a pilně pracovali na technice dětí tak, aby zážitek z lyžování byl pro každého maximální. Novinkou tohoto kurzu byl fakt, že nebyl tradiční polední klid, který od sebe dělil dopolední a odpolední výcvikovou část. Tento fakt byl zapříčiněn tím, že oběd jsme vždy absolvovali přímo na sjezdovce. Večerní program pak trávily děti hraním společenských her, stolního fotbálku a ping pongu. Všechny tyto možnosti nabízela naše herna v ubytovacím zařízení. Celkově tedy každá skupina strávila pět dní na lyžích a troufám si říct, že v ideálních lyžařských podmínkách. Poslední den každého kurzu byl pak ve znamení lyžování do odpoledních hodin s následným naloděním se do autobusu a s nočním návratem zpět do domovského Tišnova.

Pokud jsme na začátku byli trošku v rozpacích, jestli můžeme vyrazit na lyžařský kurz do zahraničí, tak po letošní zkušenosti vzaly tyto obavy rychle za své, jelikož jsme se přesvědčili o tom, že Smíškova zvládne velké věci. Výsledkem této zahraniční mise je 70 spokojených dětí a určitě spousta nezapomenutelných zážitků, na které bude každý účastník dlouho vzpomínat.

Mgr. Filip Halva