Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Recitační soutěž druhého stupně

Recitační soutěž druhého stupněI letos proběhla na naší škole recitační soutěž druhého stupně. Školní kolo se konalo 22. 2. 2024 a zúčastnilo se ho sedmnáct žáků.  V tomto čarovném čtvrtečním odpoledni zaznělo mnoho různorodých básní, které chytly za srdce nejednoho posluchače, a porota tak měla nelehký úkol vybrat ty umělce, kteří budou naši školu reprezentovat v okresním kole. Na tuto výjimečnou misi byli vysláni Jakub Rozsypal z 6. A, Nikola Ondráková z 6. C a Gabriela Čtveráčková z 9. C.

Okresní kolo se odehrálo 13. 3. 2024 v Městském kulturním středisku Tišnov. Konkurenti se sjeli z blízkých i vzdálenějších škol a svými výstupy nasadili vysokou laťku. Naši reprezentanti se však soků nezalekli a předvedli vynikající výkony, po nichž se sálem nesl více než výrazný potlesk. Ve III. kategorii vystoupil Jakub s básní Lechtivý Martínek, která díky kvalitnímu přednesu svými posledními verši zamrazila nejeden úsměv. Nikola s humorně laděnou básní Kloboukovy trampoty pak vnesla mezi diváky opět pohodovou atmosféru. 

Ve IV. kategorii Gabriela zarecitovala Dívku ve studovně. Svým výkonem vzala dech všem v sále a nešlo si nevšimnout, že se stala výraznou adeptkou na vítězné pozice. Ačkoli se tato očekávání nenaplnila a do krajského kola soutěže se tentokrát dostali účastníci z jiných škol, je třeba náležitě ocenit kombinaci talentu a tvrdé práce, jež se zasloužila o znamenitý zážitek, který si dozajista všichni zúčastnění odnesli.

Bc. Klárka Dvořáčková