Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Science centrum Vida! v Brně

Science centrum Vida! v BrněV pátek 8. 4. třídy 3. B a 3. C navštívily VIDA! science centrum Brno. Odjížděli jsme 7:50 os školy. Zúčastnili jsme se programu Alchymisté. B laboratoři jsme si nejdříve povídali o skupenství látek (pevné, kapalné a plynné), a potom jsme vyzkoušeli několik pokusů.

První pokus byl s modrou skalicí. Do odměrného válce jsme nasypali modrou skalici a zabili ji vodou. Skalice se ve vodě rozpustila. Nejdříve jsme so rozpuštěné skalice nasypali hydroxid sodný - voda se zakalila. A když jsme do válce nakapali kyselinu chlorovodíkovou, roztok se zase vyčistil. Následovaly pokusy se suchým ledem, jedlou sodou, a také jsme zkoušeli, co je lehčí - jesli olej, nebo teplá voda. Ve VIDÉ! pro nás připravili i soutěž - každá skupina dostala tablet, kde byl připravený kvíz. Připadal mi hodně těžký (skončila jsem na 23. místě). Do školy jsme se vrátili až ve 13,15, následoval oběd a odchod domů. Program mě moc bavil. Ráda bych se tam vrátila. Bylo to skvělé.

 

                                                          Olga Malíková 3.B

Vida! Alchymie

Kdy jsme tam byli? Do science centra Vida! jsme jeli v pátek 8. dubna. Kde se nachází? Science centrum Vida! je v Brně. Co jsme tam dělali? No přece alchymii a různé pokusy. A kdo tam byl? Naše třídy 3. B a 3. C. Nejvíce mě zaujal pokus se suchým ledem. Při kterém jsme sypali zmražený oxid uhličitý do nádoby s teplou vodou. Oxid uhličitý se nerozpustil, ale rovnou se vypařil a vznikla valící se pára. Tento pokus mě zaujal, protože to bylo jako kouzlo. Celkově se mi to ve Vidě líbilo. Hodně mě to tam bavilo, když jsem si hrál na atrakcích a také, když jsme luštili kvíz v aplikaci Kahoot. A také si myslím, že jsem se ve Vidě dozvěděl hodně nového a zajímavého.

                                                                                                               

                                                                                                               Adam Tudja 3. B